חילוץ הון עצמי

ממה יזם נדל”ן מרוויח כסף?

על מנת להרוויח כסף, יזם נדל”ן צריך שיהיה לו כסף להשקיע בפרויקטים שלו עצמו. נכון שיש היום גופי מימון שמעניקים כמעט 100% מימון לפרויקט. עם זאת, היזם לרוב עדיין צריך להביא בין 2-5% מעלות הפרויקט. השקעה ראשונית זו היא קריטית מכיוון שהיא משמשת כנקודת מינוף לגישה לסכומי כסף גדולים יותר הדרושים לפיתוח הפרויקט.

ככל שיזם צריך להשקיע פחות כסף בפרויקט, כך הפרויקט משתלם לו יותר. הסיבה לכך היא שהם יכולים להשקיע כסף בעוד מקומות, ולמעשה להכפיל את ההזדמנויות שלהם לרווח. על ידי מזעור הוצאות ההון שלהם ומינוף מימון חיצוני, יזמי נדל”ן יכולים לשמור על נזילות וגמישות. זה מאפשר להם לנצל הזדמנויות חדשות כשהן מתעוררות, במקום להיות קשורים בהתחייבויות ארוכות טווח בפרויקט אחד.

יתר על כן, יזמי נדל”ן לרוב מגלגלים את הכסף שהם מרוויחים מפרויקט אחד למשנהו. מחזור זה של השקעות חוזרות הוא אסטרטגיית מפתח בענף הנדל”ן. הוא מאפשר צמיחה והתרחבות מתמשכים, שכן רווחים מפרויקטים שהושלמו מממנים רכישות ופיתוחי נדל”ן חדשים.

מהו חילוץ הון עצמי?

בכל פרויקט נדל”ן, יש צורך להשקיע הון עצמי, ולוקח זמן עד שמשחררים אותו. ההון העצמי משתחרר רק לאחר סיום הפרויקט וקבלת הרווחים.

חילוץ הון עצמי הוא תהליך שבו היזם פונה לגוף המממן כדי לבקש לשחרר הון עצמי שהושקע על ידו בפרויקט, עוד לפני שהבשילו התנאים לשחרור העודפים בבנק המלווה. תהליך זה בדרך כלל דורש את אישור הגורם המלווה את הפרויקט, מאחר והוא כרוך ברישום שעבודים ומשכנתא בדרגה שנייה על הנכסים הללו כבטוחה להלוואת החילוץ.

עבור מקרים כאלה קיימת הלוואה לחילוץ הון עצמי. חברתנו מאפשרת ליזמים לקבל את סכום ההון העצמי שהם השקיעו, ולבצע חילוץ הון עצמי עוד לפני סיום הפרויקט. כך, היזם יכול לקבל נזילות ולהשתמש בהזדמנויות עסקיות חדשות מבלי להמתין לסיום הפרויקט הנוכחי. בפועל, כשיגיע הזמן לסיום הפרויקט ולקבלת הרווחים, היזם לא יקבל שוב את ההון העצמי שחילץ, אלא פשוט יחזיר את ההלוואה שקיבל.

חשוב להבין שחילוץ הון עצמי אינו תהליך פשוט. כדי לחלץ הון עצמי, היזם צריך לשעבד את הנכס. כלומר, היזם חייב להעמיד את הנכס כבטוחה ולהיות מוכן לרישום שעבודים ומשכנתא בדרגה שנייה על הנכסים הללו. זהו תהליך מורכב שמחייב תכנון מדוקדק והבנה של התנאים המשפטיים והפיננסיים הכרוכים בו.

למרות כל המורכבות, חילוץ הון עצמי יכול להיות כלי יעיל ומשמעותי להצלחת היזם. זה מאפשר לו להמשיך ולצמוח גם כאשר ההון העצמי שלו נעול בפרויקטים קיימים. כך היזם יכול לנצל הזדמנויות חדשות ולמקסם את הפוטנציאל הרווחי שלו.

האם כל יזם יכול לחלץ הון עצמי?

לא. רק יזם שהליווי הנדל”ני שלו הוא בנקאי יכול לחלץ הון עצמי. במקרים בהם הליווי לפרויקט נעשה על ידי קרן מימון, חילוץ הון עצמי כנראה לא יתאפשר, לפחות ברוב המקרים. הסיבה לכך היא שבנקים מספקים את הביטחון הפיננסי והמשפטי הנדרש לתהליך חילוץ הון עצמי, בעוד שקרנות מימון לרוב אינן לוקחות על עצמן את הסיכונים הכרוכים בכך. לכן, חשוב לוודא שלפרויקט יש ליווי בנקאי אם היזם מעוניין להשתמש בחילוץ הון עצמי כאסטרטגיה פיננסית.

אנו בקבוצת יוסי אברהם נדאג לך להלוואות “חילוץ הון עצמי” בגובה של 3 מיליון שקלים ויותר, במהירות וביעלות ונאפשר לך לקדם פרויקטים נוספים בו-זמנית ולמקסם את התשואה על ההון העצמי שלך. סכום ההלוואה נקבע על בסיס מאפייני הפרויקט, אחוזי בנייה ואישור הגורם המממן הראשי.

לתיאום פגישה, השאירו פרטי התקשרות בטופס צור הקשר באתר ואנו נדאג לחזור אליכם בהתאם.

פתרונות נוספים